Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-09-C3-R0
ATS-10F-09-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-09-C3-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10F-09-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10F-09-C3-R0
QUANTITY
ATS-10F-09-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-09-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-09-C3-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.68°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-09-C3-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-09-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-09-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-09-C3-R0
IC XLATOR PECL TTL 5V 8-TSSOP datasheet.pdf
IC BATTERY CHARGER CTRLR 28-QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
SMD-6 SSR 1 FORM A datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.1A 260 MOHM datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 10POS THRUHL datasheet.pdf
CSTR,STR,NID datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 11PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf