Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-128-C3-R0
ATS-10F-128-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-128-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10F-128-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10F-128-C3-R0
QUANTITY
ATS-10F-128-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-128-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-128-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.98°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-128-C3-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-128-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-128-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-128-C3-R0
CONN HEADER .100 SINGL STR 36POS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf
STUD FOR C200H-BP002 datasheet.pdf
DL2-96P W/ 320-0021-006 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN POWER EDGE datasheet.pdf
C/A, CXP MPO - 3 QSFP MPO, 24F, datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf