Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-144-C3-R0
ATS-10F-144-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-144-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10F-144-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10F-144-C3-R0
QUANTITY
ATS-10F-144-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-144-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-144-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.71°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-144-C3-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-144-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-144-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-144-C3-R0
CONN HEADER 24POS .156 R/A GOLD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 900MW datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V X5R 0201 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR PP 4.6894V 16TQFN datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 200V 2A DO214AC datasheet.pdf
RING AVIKRIMP TAPED (AA-820-04T) datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 30SKT SLD CUP datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf