Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-166-C2-R0
ATS-10F-166-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-166-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10F-166-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10F-166-C2-R0
QUANTITY
ATS-10F-166-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-166-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-166-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.18°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-166-C2-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-166-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-166-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-166-C2-R0
IC MOTOR DRIVER ANALOG 16DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 1INPUT SC706 datasheet.pdf
CONN RCPT 120POS 0.8MM SMT DUAL datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V BP 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V NP0 1825 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf