Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-178-C3-R0
ATS-10F-178-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-178-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10F-178-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10F-178-C3-R0
QUANTITY
ATS-10F-178-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-178-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-178-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-178-C3-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-178-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-178-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-178-C3-R0
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
IC 1-PORT T1/E1 PAR TXCVR 44-QFP datasheet.pdf
SUPP RC NETWORK .10UF 150OHM datasheet.pdf
RES 10K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf
IC RECEIVER DTMF 50DB 20SSOP datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 942 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf