Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-67-C1-R0
ATS-10F-67-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-67-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-10F-67-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10F-67-C1-R0
QUANTITY
ATS-10F-67-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-67-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-67-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-67-C1-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-67-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-67-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-67-C1-R0
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
IC Z8 MCU 512 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 165KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 26POS 5A datasheet.pdf
CONN RCPT 12 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 40V 120A TO249AB datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf