Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-90-C2-R0
ATS-10F-90-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-90-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10F-90-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10F-90-C2-R0
QUANTITY
ATS-10F-90-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-90-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-90-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.36°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-90-C2-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-90-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-90-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-90-C2-R0
IC XDCP DUAL 64-TAP 2.5K 24-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 300MA 1.578 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 464 OHM 1% 10W datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 1.38A 109 MOHM datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CONN UNSHROUDED HEADER HDR 6 POS datasheet.pdf