Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-108-C1-R1
ATS-10G-108-C1-R1 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-108-C1-R1
Brief Description
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10G-108-C1-R1.pdf
Availability of ATS-10G-108-C1-R1
QUANTITY
ATS-10G-108-C1-R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-108-C1-R1
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-108-C1-R1
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow27°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-108-C1-R1
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-108-C1-R1 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-108-C1-R1 Details Description
Related parts for ATS-10G-108-C1-R1
RELAY RF SPDT 100MA 12V datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 25V 10A 0405 datasheet.pdf
USB3.0-A-USB3.0-B 3M GOLD datasheet.pdf
RES 1.78M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf