Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-118-C1-R0
ATS-10G-118-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-118-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10G-118-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10G-118-C1-R0
QUANTITY
ATS-10G-118-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-118-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-118-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.52°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-118-C1-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-118-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-118-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-118-C1-R0
RES SMD 37.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
MF SMC RA HDR W/O CLIP GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
TERMINAL TEST ADAPTER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 10KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
08 MODII HDR SRRA UNSHRD .100 datasheet.pdf
CAP CER 300PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0036UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf