Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-12-C1-R0
ATS-10G-12-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-12-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10G-12-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10G-12-C1-R0
QUANTITY
ATS-10G-12-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-12-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-12-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.84°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-12-C1-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-12-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-12-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-12-C1-R0
IC QUAD 2-IN MUX HS 16-DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 10SRT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IGBT 600V 24A 140W D2PAK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X8L RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf