Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-133-C1-R0
ATS-10G-133-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-133-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10G-133-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10G-133-C1-R0
QUANTITY
ATS-10G-133-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-133-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-133-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.41°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-133-C1-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-133-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-133-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-133-C1-R0
SPADE LUG/BANANA PLUG 36" RED datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 100NS 8SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/1.2V 20HTSSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR P-P ACT HI SC70-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 2.5V 70A 175W datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 1.119A 120 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf