Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-134-C3-R0
ATS-10G-134-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-134-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10G-134-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10G-134-C3-R0
QUANTITY
ATS-10G-134-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-134-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-134-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-134-C3-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-134-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-134-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-134-C3-R0
IC BUS BUFFER TRI-ST DUAL SM8 datasheet.pdf
CONT SKT CRMP 20-24AWG SZ 20 PWR datasheet.pdf
RES 634 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 360K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
STEEL INNER PANEL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.1A 264 MOHM datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 3.44A 32 MOHM SMD datasheet.pdf