Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-15-C1-R0
ATS-10G-15-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-15-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10G-15-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10G-15-C1-R0
QUANTITY
ATS-10G-15-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-15-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-15-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.42°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-15-C1-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-15-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-15-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-15-C1-R0
IC VOLTAGE SUPERVISOR SC70-5 datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.49KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 12VC 6HXSON datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 100MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AB datasheet.pdf
MARKING STRIPS datasheet.pdf
680UF 25V 11X32 105C AXI datasheet.pdf