Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-172-C3-R0
ATS-10G-172-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-172-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10G-172-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10G-172-C3-R0
QUANTITY
ATS-10G-172-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-172-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-172-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.94°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-172-C3-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-172-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-172-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-172-C3-R0
FIXED IND 10UH 3A 55 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
IC ASYNC COMM ELEMENT 68-PLCC datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 9POS 5A datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ADAPTOR PIN FOR DIE SET datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC MPU SITARA 1.0GHZ 324NFBGA datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 100POS datasheet.pdf