Sullins Connector Solutions RBB25DYFT
RBB25DYFT picture photo
Mfg. Part Number
RBB25DYFT
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 25POS SMD
Datasheet Download
RBB25DYFT.pdf
Availability of RBB25DYFT
QUANTITY
RBB25DYFT Order Process
Ship out your order
Specifications of RBB25DYFT
Internal Part NumberEIS-RBB25DYFT
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBB25DYFT
Related LinksRBB2, RBB25DYFT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBB25DYFT Details Description
Related parts for RBB25DYFT
REGULTR 12V 1A 3 PIN CU HS TH datasheet.pdf
IC 3-8 LINE DECOD/DEMUX 16VQFN datasheet.pdf
IC DRIVER HIGHSIDE 6A 8-SOIC datasheet.pdf
TXRX IRDA 4MBIT 2.5MM TOP 8-SMD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 9POS GOLD SMD datasheet.pdf
6 FAN TRAY 230V 660CFM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 40.96K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 500MA 6WLSP datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V X8G RADIAL datasheet.pdf