Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-35-C1-R0
ATS-10G-35-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-35-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM
Datasheet Download
ATS-10G-35-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10G-35-C1-R0
QUANTITY
ATS-10G-35-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-35-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-35-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.230" (5.84mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow22.46°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-35-C1-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-35-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-35-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-35-C1-R0
OPTOISO 3.75KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
CONN SPRING 57POS SNGL .217 PCB datasheet.pdf
TVS DIODE 162VWM 287VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 19POS SCKT datasheet.pdf
EMITTER IR 945NM 100MA TO-18 datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 195 I/O 256BGA datasheet.pdf
GDT 500V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
WB THRDPLNGR BTMXIT 3.0M CABLE datasheet.pdf
CONN EDGE .100 25POS HL LOW P datasheet.pdf