Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-49-C1-R0
ATS-10G-49-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-49-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-10G-49-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10G-49-C1-R0
QUANTITY
ATS-10G-49-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-49-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-49-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow26.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-49-C1-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-49-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-49-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-49-C1-R0
IDC CABLE - MKR50A/MC50G/MKR50A datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS 1.5MM SMD .5MM datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL LO PWR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-5V 60W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf