Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-106-C1-R1
ATS-10H-106-C1-R1 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-106-C1-R1
Brief Description
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10H-106-C1-R1.pdf
Availability of ATS-10H-106-C1-R1
QUANTITY
ATS-10H-106-C1-R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-106-C1-R1
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-106-C1-R1
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow26.57°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-106-C1-R1
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-106-C1-R1 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-106-C1-R1 Details Description
Related parts for ATS-10H-106-C1-R1
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
EJC LTC.100"SHD HD.100"VER 30GLD datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY SEQUENCER SOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 9.09 OHM 1% 10W datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC XO 16.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf