Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-117-C3-R0
ATS-10H-117-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-117-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10H-117-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10H-117-C3-R0
QUANTITY
ATS-10H-117-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-117-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-117-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.58°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-117-C3-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-117-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-117-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-117-C3-R0
IC REG LDO 5V 0.1A SOT89 datasheet.pdf
SENS 1000PSI 5/8" 7/16-20-2B 5V datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .050 VERT SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 56 OHM 5% 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 65W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 66A TO-220 datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 36MB 165BGA datasheet.pdf
FIXED IND 21NH 780MA 202 MOHM datasheet.pdf
STK MJ ASSY 8POS 2X1 SHLD CAT5 datasheet.pdf