Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-136-C2-R0
ATS-10H-136-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-136-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10H-136-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10H-136-C2-R0
QUANTITY
ATS-10H-136-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-136-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-136-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.18°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-136-C2-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-136-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-136-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-136-C2-R0
FIXED IND 10NH 280MA 320 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 5.8NH 700MA 120 MOHM datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
HDM SMPO062O100O LM CONT) datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 10% 30V AXIAL datasheet.pdf