Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-141-C1-R0
ATS-10H-141-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-141-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-10H-141-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10H-141-C1-R0
QUANTITY
ATS-10H-141-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-141-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-141-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.66°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-141-C1-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-141-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-141-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-141-C1-R0
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMB datasheet.pdf
CAP TANT 0.039UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 45POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
MICRO 25C P 48" YEL NI datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.5A 14SSOP datasheet.pdf