Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-176-C2-R0
ATS-10H-176-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-176-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10H-176-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10H-176-C2-R0
QUANTITY
ATS-10H-176-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-176-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-176-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.59°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-176-C2-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-176-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-176-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-176-C2-R0
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
IC CLK MULTPX 2:1 900MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 64 OHM 5% 200W datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 5V OUT datasheet.pdf
TERMINAL DRAG COVER BLANK datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT1 ACCESSORY datasheet.pdf
LED LUXEON WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 75W datasheet.pdf