Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-187-C1-R0
ATS-10H-187-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-187-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-10H-187-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10H-187-C1-R0
QUANTITY
ATS-10H-187-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-187-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-187-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.68°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-187-C1-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-187-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-187-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-187-C1-R0
RES SMD 470 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
CPC POST RCPT ASY SZ 20-14 LF datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 250MA 30V datasheet.pdf
BEND RELIEF 5.1MM RED datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5M OHM 1% 40W datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
MICRO 100C S 8" WHT JACKS NI datasheet.pdf