Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-194-C1-R0
ATS-10H-194-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-194-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10H-194-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10H-194-C1-R0
QUANTITY
ATS-10H-194-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-194-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-194-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-194-C1-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-194-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-194-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-194-C1-R0
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ10B M20 datasheet.pdf
NTC THERMISTOR M891 /240 K/J 5% datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN STR RCPT SET SCRW SKT YLW datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 11PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf