Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-197-C1-R0
ATS-10H-197-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-197-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10H-197-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10H-197-C1-R0
QUANTITY
ATS-10H-197-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-197-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-197-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.86°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-197-C1-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-197-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-197-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-197-C1-R0
TERMINAL BLOCK 15A 250V 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 1.87 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE GRAY CMR datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 5% 1200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
FERRULE LENGTH: 15MM WHITE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 3.5A 12W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.8-24V 48W datasheet.pdf