Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-20-C3-R0
ATS-10H-20-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-20-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10H-20-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10H-20-C3-R0
QUANTITY
ATS-10H-20-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-20-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-20-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.21°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-20-C3-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-20-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-20-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-20-C3-R0
POLY-FOIL, 400V (M-SERIES) datasheet.pdf
WIRE TIE 11.156 40# datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 90POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
PUSH MNT CRD CLIP, WR BLK datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf