Murata Electronics North America LQG15HNR10J02J/100
LQG15HNR10J02J/100 picture photo
Mfg. Part Number
LQG15HNR10J02J/100
Datasheet Download
LQG15HNR10J02J/100.pdf
Availability of LQG15HNR10J02J/100
QUANTITY
LQG15HNR10J02J/100 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG15HNR10J02J/100
Internal Part NumberEIS-LQG15HNR10J02J/100
Delivery TimeIn stock, ship LQG15HNR10J02J/100 today.
SeriesLQG15HNR10
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type402
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG15HNR10J02J/100
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG15HNR1, LQG15HNR10J02J/100 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG15HNR10J02J/100 Details Description
Related parts for LQG15HNR10J02J/100
IC REG BUCK SEPIC ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC MPU 8BIT 5V EXT 16MHZ 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 1A 100V 4-SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 199.6K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 4A TO220F datasheet.pdf