Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-209-C2-R0
ATS-10H-209-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-209-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10H-209-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10H-209-C2-R0
QUANTITY
ATS-10H-209-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-209-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-209-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.27°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-209-C2-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-209-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-209-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-209-C2-R0
IC FPGA 444 I/O 676FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 100VAC TERM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 176BGA datasheet.pdf
RES 820 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.03 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf