Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11B-81-C3-R0
ATS-11B-81-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11B-81-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-11B-81-C3-R0.pdf
Availability of ATS-11B-81-C3-R0
QUANTITY
ATS-11B-81-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11B-81-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11B-81-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.22°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11B-81-C3-R0
Related LinksATS-11B-, ATS-11B-81-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11B-81-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-11B-81-C3-R0
RES SMD 2.21K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
REFERENCE DESIGN FOR CS1615 datasheet.pdf
GT02 TOUCH SCREEN MONO WH/RD/PK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A SMF datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf