Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11C-164-C2-R0
ATS-11C-164-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11C-164-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-11C-164-C2-R0.pdf
Availability of ATS-11C-164-C2-R0
QUANTITY
ATS-11C-164-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11C-164-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11C-164-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.41°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11C-164-C2-R0
Related LinksATS-11C-, ATS-11C-164-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11C-164-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-11C-164-C2-R0
IC OPAMP GP 800KHZ 16SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN XFP 30POS 15GOLD SMD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.1A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM W/CHOKE 10A datasheet.pdf
8 AWG RING 1/4 STUD STEEL 900F datasheet.pdf
RES 100 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL DK 4/35 D datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf