Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11D-33-C3-R0
ATS-11D-33-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11D-33-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T412
Datasheet Download
ATS-11D-33-C3-R0.pdf
Availability of ATS-11D-33-C3-R0
QUANTITY
ATS-11D-33-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11D-33-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11D-33-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.700" (17.78mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow17.5°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11D-33-C3-R0
Related LinksATS-11D-, ATS-11D-33-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11D-33-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-11D-33-C3-R0
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 22MM M10-1.0 6G 5V datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.0V SNT-4A datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 350W datasheet.pdf
JT 6C 6#22D SKT RECP datasheet.pdf
26500 61C 61#20 S RECP AN WC datasheet.pdf
16A FEMALE CRIMP CONTACT, SILVER datasheet.pdf