Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11D-75-C1-R0
ATS-11D-75-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11D-75-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-11D-75-C1-R0.pdf
Availability of ATS-11D-75-C1-R0
QUANTITY
ATS-11D-75-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11D-75-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11D-75-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11D-75-C1-R0
Related LinksATS-11D-, ATS-11D-75-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11D-75-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-11D-75-C1-R0
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 23POS 20MM datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf