Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11E-113-C1-R0
ATS-11E-113-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11E-113-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-11E-113-C1-R0.pdf
Availability of ATS-11E-113-C1-R0
QUANTITY
ATS-11E-113-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11E-113-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11E-113-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.76°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11E-113-C1-R0
Related LinksATS-11E-, ATS-11E-113-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11E-113-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-11E-113-C1-R0
TRANS NPN 15V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
CONN RING 90DEG 4AWG #1/4 P-G datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
AM5 SWITCH 11A SPST-NO SIM RLLR datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf