Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11F-25-C2-R0
ATS-11F-25-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11F-25-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-11F-25-C2-R0.pdf
Availability of ATS-11F-25-C2-R0
QUANTITY
ATS-11F-25-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11F-25-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11F-25-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11F-25-C2-R0
Related LinksATS-11F-, ATS-11F-25-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11F-25-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-11F-25-C2-R0
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V SOT26 datasheet.pdf
LED T-3MM 585NM YELLOW DIFF datasheet.pdf
CONN ASSY 14POS MULTIPLE EDGE datasheet.pdf
RESISTOR 2.2M OHM 1/16W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20SOIC datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 124.4MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
ZMOTION NICERA RE200B 20SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 20A 240W datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 2W DO204AL datasheet.pdf