Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11F-50-C2-R0
ATS-11F-50-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11F-50-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-11F-50-C2-R0.pdf
Availability of ATS-11F-50-C2-R0
QUANTITY
ATS-11F-50-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11F-50-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11F-50-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow19.03°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11F-50-C2-R0
Related LinksATS-11F-, ATS-11F-50-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11F-50-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-11F-50-C2-R0
DSUB CABLE - CMP15G/AE15M/X datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 5.60 OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.01% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 133K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.249 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO201 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 11PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf