Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11F-82-C3-R0
ATS-11F-82-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11F-82-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-11F-82-C3-R0.pdf
Availability of ATS-11F-82-C3-R0
QUANTITY
ATS-11F-82-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11F-82-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11F-82-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.97°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11F-82-C3-R0
Related LinksATS-11F-, ATS-11F-82-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11F-82-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-11F-82-C3-R0
IC RESET N-CH OD 2.3V 5SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A 4DSBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS SL R/A SMD AU datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 1.6W MONO D 10MSOP datasheet.pdf