Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11G-100-C1-R0
ATS-11G-100-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11G-100-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-11G-100-C1-R0.pdf
Availability of ATS-11G-100-C1-R0
QUANTITY
ATS-11G-100-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11G-100-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11G-100-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.69°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11G-100-C1-R0
Related LinksATS-11G-, ATS-11G-100-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11G-100-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-11G-100-C1-R0
CONN CARD EXTEND 70POS .050" datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU QUAD SOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS MALE POWER INLET datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 48V datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
ZM SUBMINI SW SPDT 125 VAC datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 850MA 170 MOHM datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG-PLUG BNC 50 OHM datasheet.pdf