Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11G-188-C3-R0
ATS-11G-188-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11G-188-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-11G-188-C3-R0.pdf
Availability of ATS-11G-188-C3-R0
QUANTITY
ATS-11G-188-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11G-188-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11G-188-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.75°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11G-188-C3-R0
Related LinksATS-11G-, ATS-11G-188-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11G-188-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-11G-188-C3-R0
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 580MA 770 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf
CONN PIN HSNG 100POS .100 CRIMP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RESISTIVE & OPTICAL LOCKWASHER datasheet.pdf
OSC MEMS 159.375MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
INS BNCM CABLE MINCLP 50OHM 100C datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf