Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11G-71-C3-R0
ATS-11G-71-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11G-71-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-11G-71-C3-R0.pdf
Availability of ATS-11G-71-C3-R0
QUANTITY
ATS-11G-71-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11G-71-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11G-71-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.77°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11G-71-C3-R0
Related LinksATS-11G-, ATS-11G-71-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11G-71-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-11G-71-C3-R0
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LED CBI 5MM GREEN SGL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 7.5A 115V datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 252MA 1.1 OHM SMD datasheet.pdf
CPC DESIGNER KIT,SER 1 W/TOOL datasheet.pdf