Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11H-33-C1-R0
ATS-11H-33-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11H-33-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM
Datasheet Download
ATS-11H-33-C1-R0.pdf
Availability of ATS-11H-33-C1-R0
QUANTITY
ATS-11H-33-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11H-33-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11H-33-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.700" (17.78mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow17.4°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11H-33-C1-R0
Related LinksATS-11H-, ATS-11H-33-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11H-33-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-11H-33-C1-R0
CONN RECEPT PIN .015-.025" .052" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 24V datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 40MSPS 1.8V 40-QFN datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 680PF 6KV RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IGBT 600V 100A 330W TO247AD datasheet.pdf