Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11H-99-C3-R0
ATS-11H-99-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11H-99-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-11H-99-C3-R0.pdf
Availability of ATS-11H-99-C3-R0
QUANTITY
ATS-11H-99-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11H-99-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11H-99-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.6°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11H-99-C3-R0
Related LinksATS-11H-, ATS-11H-99-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11H-99-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-11H-99-C3-R0
CABINET ALUM BLU/WHT 18.75"X12" datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 2W MONO FOR TV 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
CAP POLYMER 33UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
O-RING - SILICONE 18.0 X 1.5MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 28VDC datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
TV 37C 37#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf