Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12A-121-C1-R0
ATS-12A-121-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12A-121-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-12A-121-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12A-121-C1-R0
QUANTITY
ATS-12A-121-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12A-121-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12A-121-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.46°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12A-121-C1-R0
Related LinksATS-12A-, ATS-12A-121-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12A-121-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12A-121-C1-R0
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
IC TRANSCVR 16BIT N-INV 48TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 1A 8DFN datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
BLZP 5.08/14/180F SN BK BX datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 0.1W CST3 datasheet.pdf