Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12A-14-C2-R0
ATS-12A-14-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12A-14-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-12A-14-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12A-14-C2-R0
QUANTITY
ATS-12A-14-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12A-14-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12A-14-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.97°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12A-14-C2-R0
Related LinksATS-12A-, ATS-12A-14-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12A-14-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12A-14-C2-R0
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 120A TO220-3 datasheet.pdf
CABLE TERM BLOCK GN SERVO 1M datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 0.5% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 99MM datasheet.pdf
ADAPTER EX M63-3/4NPT datasheet.pdf
IC PCI SW 48LANE 12PORT 676BGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CAP POLYMER 820UF 20% 4V T/H datasheet.pdf