Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12A-210-C1-R0
ATS-12A-210-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12A-210-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X12MM XCUT
Datasheet Download
ATS-12A-210-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12A-210-C1-R0
QUANTITY
ATS-12A-210-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12A-210-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12A-210-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.17°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12A-210-C1-R0
Related LinksATS-12A-, ATS-12A-210-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12A-210-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12A-210-C1-R0
IC CNTRLR HOTSWAP NEGVOLT 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 W/PINS BLK 1" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 8MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf