Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12A-48-C3-R0
ATS-12A-48-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12A-48-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12A-48-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12A-48-C3-R0
QUANTITY
ATS-12A-48-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12A-48-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12A-48-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12A-48-C3-R0
Related LinksATS-12A-, ATS-12A-48-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12A-48-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12A-48-C3-R0
IC TRANSLATOR HEX LP 24-CERPACK datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.4A DL 24QFN datasheet.pdf
KIT EVAL 3AXIS ANLG ACCELEROMTR datasheet.pdf
RES SMD 5.76 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 15POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES SMD 1.5KOHM 0.01% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf