Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12A-75-C3-R0
ATS-12A-75-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12A-75-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12A-75-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12A-75-C3-R0
QUANTITY
ATS-12A-75-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12A-75-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12A-75-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12A-75-C3-R0
Related LinksATS-12A-, ATS-12A-75-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12A-75-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12A-75-C3-R0
IC MCU 8BIT 3KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 560 OHM 7SIP datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.02 OHM 1% 10W datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 150MW 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 560MA 450 MOHM TH datasheet.pdf