Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12A-76-C1-R0
ATS-12A-76-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12A-76-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-12A-76-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12A-76-C1-R0
QUANTITY
ATS-12A-76-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12A-76-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12A-76-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.5°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12A-76-C1-R0
Related LinksATS-12A-, ATS-12A-76-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12A-76-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12A-76-C1-R0
RES 2.7 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V datasheet.pdf
IC 1.8V DUAL PROCESS MON 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 26.8VWM 47.7VC 1.5KE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 68QFN datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 112MA 6 OHM SMD datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 66VWM 107VC P600 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X5R 0402 datasheet.pdf