Vishay/Dale CMF606K8100FKR670
CMF606K8100FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF606K8100FKR670
Brief Description
RES 6.81K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF606K8100FKR670.pdf
Availability of CMF606K8100FKR670
QUANTITY
CMF606K8100FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF606K8100FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF606K8100FKR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF606K8100FKR670
Related LinksCMF606K8, CMF606K8100FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF606K8100FKR670 Details Description
Related parts for CMF606K8100FKR670
CONN HEADER .100 DUAL STR 60POS datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 500V 1111 datasheet.pdf
KIT DEV BLUETOOTH AUDIO datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MODEM V.34 SERIAL DATA 3.3V datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 24POS datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 2-7PF 100V TH datasheet.pdf