Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12A-81-C1-R0
ATS-12A-81-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12A-81-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-12A-81-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12A-81-C1-R0
QUANTITY
ATS-12A-81-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12A-81-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12A-81-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12A-81-C1-R0
Related LinksATS-12A-, ATS-12A-81-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12A-81-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12A-81-C1-R0
LED FIBER OPTIC 50MBPS 650NM RED datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ24610 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf