Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12B-125-C3-R0
ATS-12B-125-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12B-125-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12B-125-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12B-125-C3-R0
QUANTITY
ATS-12B-125-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12B-125-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12B-125-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.98°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12B-125-C3-R0
Related LinksATS-12B-, ATS-12B-125-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12B-125-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12B-125-C3-R0
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.5A 8UMAX datasheet.pdf
CAP CER 62PF 1.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC REG CTLR MLT CONFG PWM 16SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
ZMOTION BUNDLE 4KB FLASH 20-SSOP datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR 280VAC 125A PANEL MNT datasheet.pdf
PP SFP FLANGE INCL M3 SCREW AND datasheet.pdf
RCPT HSG LCP BLK 1POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf